Україна є лідером в Європі за площею посіву та валовим збором сої. Середня урожайність постійно підвищується, але є нестабільною та залежною від примхливих умов довкілля. Суттєвому підвищенню продуктивності посівів сої та її стабільності сприяє використання у виробництві інтенсивних технологій вирощування.
Першим і найголовнішим елементом інтенсивної технології вирощування сої є обробка її насіння та внесення із грунтовим гербіцидом стабілізатору.
В квітні 2019 року в с. Панфіли, Яготинського району, Київської області фахівці компанії “ЦЕОЛІТ” провели обробку насіння сої хелатованим комплексним “Цеовіт активатор інокуляції” з одночасним внесенням грунтового гербіциду.
Дата внесення добрив (обробка насіння) – 24.04.2019 р.
На 1 т насіння було використано 10 л добрива “Цеовіт Антистрес Активатор інокуляції”, що в грошовому еквіваленті складає 35 грн витрат на 1 га площі.
Через 10 днів було внесено в грунт комплекс “Цеовіт NP стабілізатор” (0,5 л/га ), що в грошовому еквіваленті складає 40 грн витрат на 1 га.
Соя, як ї всі бобові культури, у першу частину вегетації найбільш інтенсивно формує кореневу систему. Від її розвитку суттєво залежить рівень стійкості рослин до несприятливих умов довкілля та продуктивність.
В результаті дослідження доведено:
Обробка насіння препаратом “Цеовіт Антистрес Активатор Інокуляції” підвищує польову схожість насіння (сходить навіть пошкоджене насіння), сприяє формуванню найбільш збалансованого живлення рослин бобових культур у перші періоди розвитку, сприяє розвитку бульбочкових бактерій.
Прибавка урожайності досягає 15-25%, що надає додатковий прибуток на рівні 10,0-15,0 тис.грн/га.