Цеовіт антистрес – унікальна формула оптимально збалансованого комплексу хелатованих елементів живлення, взаємодоповнень стимуляторів росту, фітогормонів, органічних і амінокислот з мікробними полісахариди, яка забезпечує кращий гормональний баланс рослин.
N Азот |
Mn Марганець |
MgO Магній |
Zn Цинк |
Cu Мідь |
SO3 Оксид сірки |
CO Монооксид вуглецю |
Fe Залізо |
Mo Молібден |
B Бор |
50 | 10 | 50 | 6.0 | 7.0 | 40 | 0.03 | 6.0 | 0.1 | 6.0 |
Стрес – це загальна НЕ специфічна реакція рослин на вплив несприятливих зовнішніх факторів, яка викликає перебудову організму з метою активації захисних сил; в цей час рослини тільки використовують накопичені в клітинах речовини, а не поповнюють їх запаси.
Кожен раз протягом вегетаційного періоду, коли рослини відчувають стрес, особливо під час вразливих критичних фаз розвитку, генетичний потенціал рослин (максимально можлива врожайність) знижується на 10-15%, а в деяких випадках – на 30-40%. При багаторазових стресах протягом вегетації втрати врожаю можуть досягати 65-75%.
Різні види стресу діють на клітини неоднаково і викликають:
Кінцевим результатом такого впливу практично завжди є гормональний дисбаланс – рівні гормонів росту (ауксину і цитокинина) сильно знижуються, а гормонів стресу (етилену і абсцизової кислоти) значно збільшуються.
Внаслідок стресів, без допомоги людини рослини реалізують свій генетичний потенціал лише на 25-35%.
Виживання і збереження життєвого потенціалу рослин в екстремальних умовах визначається їх здатністю швидко реагувати на різні стресові виклики, активувати ефективні захисні реакції і пристосовуватися до нових умов.
Ключовими регуляторними компонентами захисних та адаптаційних механізмів рослин є гормони, які здатні індукувати стійкість організмів до широкого спектру стресових факторів.
Попередження стресу в критичних фазах розвитку рослин забезпечує реалізацію їх генетичного потенціалу.
«Проростання насіння для рослини, як і народження для людини – це стрес».
Рослина втрачає свій генетичний потенціал кожен день з моменту сходів насіння.
Нова система поглядів та пріоритет вирощування культур
Гормони керують усіма біохімічними процесами. Вони визначають, які продукти (речовини) необхідно проводити, їх кількість і напрямки переміщення (які частини будуть рости – коріння, пагони або плоди). Визначають напрям розвитку в даний момент – вегетативне або генеративное, в залежності від співвідношення видів гормонів.
До фітогормонів відносяться гормони росту:
Цитокініни – гормон-відправник, який дає сигнал гормональним явищам, контролюючим розподіл і диференціацію клітин. Він утворюється в точках росту коренів, посилює ріст вегетативної частини рослин, збільшує життєздатність (молодість) рослин;
Ауксин – гормон-активатор ділення нових клітин, дає напрямок руху елементів живлення в рослині. Ауксин з пунктiв росту пагонів і стимулює розвиток коренів або плодів;
Гібереліновая кислота – гормон-регулятор розміру клітин, дозволяє клітинам рости в довжину.
І гормони стресу:
Етилен – гормон старості, який регулює рух гормонів, посилює активність кожного гормону, який домінує в клітинах, стимулює цвітіння і дозрівання плодів, при дії стресових факторів сприяє зменшенню бобів і квітів, завершення вегетативного росту, прискоренню дозрівання, зниження врожайності і якості насіння.
Абсцизова кислота відповідає за дозрівання клітин росту.
Коли рослина піддається стресу, крихкий баланс гормонів руйнується. Цей дисбаланс впливає на здатність рослини виробляти продукти фотосинтезу в більшій мірі, ніж дисбаланс поживних речовин, що виник через стрес.
Мінеральні елементи потрібні рослині як для виробництва фітогормонів, так і для забезпечення всіх фізіологічних потреб в розвитку.
Поживні речовини: | фосфор (P), калій (K), цинк (Zn), марганець (Mn), бор (B) и кальцій (Ca) – беруть участь у виробництві Ауксина; |
Поживні елементи: | азот (N) и волога – беруть участь у виробництві Гіберелінової кислоти и цитокінінів; |
Поживні речовини: | бор (В) и молібден (Мо) беруть участь у виробництві Абсцизинів. |
Головною відмінністю дії комплексу Цеовіт Антистрес є неймовірна можливість рослин протягом двох годин, миттєво, транспортувати і засвоїти робочий розчин замість його довгострокового утримання на поверхні листя протягом 10-15 днів за допомогою традиційних ад’ювантів.
Тривале утримання складових гербіциду на поверхні листа затримує дихання і погіршує фотосинтез, що призводить до додаткового стресу рослин, який можливо порівняти з токсичною дією гербіциду.
Таке метод є корисним для знищення бур’янів, але надзвичайно шкідливим для промислових посівів, проте він з надлишком компенсується комплексом Цеовіт Антистрес.
I – спільне використання Цеовіт Антистрес з гербіцидами стимулює вегетаційний розвиток рослин при поліпшенні ефективності використання гербіцидів на 30-40%.
II – внесення Цеовіт Антистрес протягом 3-4 днів після обробки стресових культур гарантує інтенсивний розвиток рослин.
III, IV – традиційне використання гербіцидів з різними нормами внесення, так чи інакше, веде до стресової блокування рослин на 10-15 днів в так званій “гербіцидною ямі”.
Рівномірний розподіл робочого розчину і додаткова реакція рослин на моментальний стрес прискорюють в три рази швидкість дії гербіциду, при поліпшенні ефективності використання діючої речовини на 30-40%.
Живильні речовини зі складу Цеовіт Антистрес крім активної транспортування забезпечують харчуванням мікрофлору грунту для нейтралізації грунтових патогенів з посиленням її опорної здатності від стресів.
Аналогічні процеси дуже корисні і при спільному використанні грунтових гербіцидів і Цеовіт Антистрес для стабілізації стресових випадків на грунтовій біофабрикі.
Наявність спеціальних добавок на меті гарантувати оптимальне поглинання біологічно активних речовин в розширеному в 1,5 рази діапазоні температур (+8 … 30 ° С проти 18 … 24 ° С)
Використання Цеовіт Антистрес попереджає гербіцидний стрес рослин при спільному використанні з підвищенням ефективності використання гербіцидів на 30-40%.
Цеовіт Антистрес – це перший комплекс, який на 65-70% перешкоджає розмноженню популяцій шкідників на посівах і сприяє системній дії контактних пиретроидов.
При спільному використанні з ЗЗР забезпечує практично повне – на 98% – знищення шкідників, виконуючи при цьому головну місію – забезпечення стійкості рослин до стресів.
Ефект підмоклого листа
Всі рекомендовані норми використання Цеовіт Антистрес корисні для рослин, але в умовах високих концентрацій він токсичний для шкідників типу колорадського жука і його яйцекладок.
Порядок знешкодження шкідників проходить в три етапи
Етап №1. Після проведення обприскування і засвоєння робочого розчину, на листках залишається специфічний запах, який відлякує жуків.
Етап №2. Швидка транспортування рівномірно розподіляє складові Цеовіт Антистрес по всій площі рослин і прискорює проходження всіх фізіологічних процесів. Це сприяє потовщення стінок клітин, які стають непридатними для харчування колорадського жука.
Надалі колорадський жук відсутня на оброблених листі – його присутність можливо тільки на новому молодому поколінні листя.
Етап №3. Рівномірний розподіл Цеовіт Антистрес зволожує нижню поверхню листя, де знаходяться відкладені яйця шкідника. Надлишкова волога розчиняє клейковину, яка утримує яйцекладки на листках, і сприяє осипання яйцекладок.
Залишившись без харчування личинки гинуть.
Є велика група шкідників, таких як білокрилка, баштанна попелиця та ін., Які поселяються в захисного слизу, яку вони виробляють в достатній кількості для поширення і захисту своїх популяцій. Складові Цеовіт Антистрес наскрізь пронизують слизові освіти і порушують їх зв’язку з листям. “Роздягнені” шкідники і їх потомство, завдяки активному впливу Цеовіт Антистрес, знищуються на 70-80%.
При повторному обприскуванні, через 7-10 днів, змиваються залишки слизу і шкідників. При бажанні знищити шкідників можна за одну обробку, досить в робочий розчин Цеовіт Антистрес додати мінімальну кількість будь-якого інсектициду.
Цеовіт Антистрес завдяки високій концентрації мікроелементів володіє фунгіцидними властивостями і при самостійному використанні підвищує стійкість до захворювань на 30-50%, що дозволяє запобігти виникненню стресових обставин.
Цеовіт Антистрес очищає поверхню листя від цвілі і грибків з подальшим покриттям на певний період біополімерного плівкою, локалізує місця ураження з рубцюванням точок дотику і запобігає поширенню захворювань по рослині.
При спільному використанні Цеовіт Антистрес і фунгіцидів, завдяки їх спільному дії, зростає стійкість до захворювань і ефективність використання ЗЗР в 1,5-2 рази при одночасному збільшенні на 20-30% кількості та якості врожаю.
I – спільне використання Цеовіт Антистрес і Цеовіт моно Мідь попереджає захворювання рослин в діапазоні температур повітря + 8-10 ° С, тобто на 3-5 тижнів раніше інших фунгіцидів, використання яких можливе лише при середньодобовій температурі не нижче + 12 ° С.
III – спільне використання Цеовіт Антистрес і ЗЗР підвищує стійкість рослин до захворювань і гарантує їх здоровий розвиток.
Цеовіт Антистрес слід застосовувати у всіх випадках для попередження та ліквідації стресу рослин, при застосуванні засобів захисту рослин в якості сильного антидепресанту і оптимально збалансованого комплексу харчування для підвищення врожайності, і якості продукції.
Рекомендовані норми застосування Цеовіт Антистрес на гектар:
– 1 л / га – замість традиційних ад’ювантов для стимулювання живлення рослин на ранніх етапах їх розвитку, з метою попередження стресів і поліпшення на 30-40% ефективності дії гербіцидів;
– 1,5 л / га – для забезпечення мікроелементами живлення рослин з одночасним підвищенням їх стійкості до стресових ситуацій;
– 2 л / га – для зняття наслідків несприятливих умов і стресових ситуацій, а також для посилення захисних властивостей і ефективності споживання азоту.
Необхідно пам’ятати, що:
– При знаходженні рослин в стресовому стані більше 7 діб стан посівів поліпшує додаткове внесення Цеовіт Мульти або Цеовіт Зав’язь Плюс;
– При прояві недоліку хоча б однією зі складових харчування (кофакторов гормонів) необхідно додатково вносити комплекси Цеовіт серії Макро або Моно.
Цеовіт Антистрес сумісний з більшістю ЗЗР, однак перед використанням необхідно проводити тест на сумісність з ними.
Цеовіт Антистрес крім головного призначення – запобігання, підвищення, опору і ліквідації наслідків стресів – при спільному використанні з ЗЗР підвищує, мінімум на 30-50%, ефективність їх дії, в тому числі: інсектицидів – на 65-75%, фунгіцидів – на 35 – 45%.
Спільне використання Цеовіт Антистрес із засобами захисту рослин гарантує майже 100% знищення шкідників і ліквідацію захворювань, при одночасному скороченні витрат ЗЗР на 30-40%.
Цеовіт Антистрес:
Слід зазначити те, що всі комплекси Цеовіт підсилюють дію один одного, стимулюють проходження всіх біологічних процесів, характерних для кожного з періодів розвитку рослин.
Збалансоване харчування через листя є ключовим фактором активного управління всіма фізіологічними процесами рослин, прискореного розвитку і швидкої адаптації до стресових факторів внаслідок інтенсивної поставки поживних речовин з кореневої системи до листя і з листя – до кореневої системи, забезпечує постійне омолодження павутинної кореневої системи.
Для отримання високих врожаїв необхідно підтримувати рух поживних речовин від верхівки рослини вниз, а не знизу-вгору.
Зв’язок між кореневими і вегетаційними системами забезпечується фитогормонами.
Харчування з листя транспортується вниз для забезпечення постійного оновлення та наростання кореневої системи, що, в свою чергу, збільшує можливості поставки елементів живлення з грунту в листя.
Корінь – це листя, розташовані в грунті, а листя – це корінь, розташований в повітрі.
Аміни азот – більш енергетично ефективна форма азоту для контролю росту пагонів і підвищення вмісту цукру.
Нітратний азот запускає синтез цитокинина кореневими кінчиками для стимулювання росту клітин і пагонів.
Фосфор – регулює гормони для здорового росту коренів, бере участь в перенесенні енергії, руху цукрів, підвищенні стійкості до захворювань.
Калій регулює транспорт цукру, споживання води і синтез гормонів для росту клітин.
Кальцій – структурний компонент клітинних стінок, стимулює гормональний каскад реакцій і регуляцію руху ауксина, підвищує стійкість до захворювань і збільшує рух цукрів в плодоносних частинах рослини.
Магній – структурний компонент хлорофілу, кофактор синтезу багатьох ферментів, просуває поживні речовини до коренів і цукор від листя, підтримує і підсилює гормональну активність.
Мідь-структурний компонент рецептора етилену, необхідний для адекватної реакції рослини на етилен. Відіграє важливу роль у підтримці гормонального балансу при дозріванні і послідовному перетворенні азоту в амінокислоти і білки.
Бор підсилює міцність клітинних стінок, знижує окислювальну деструкцію ауксина, тим самим збільшує рівень і вплив ауксину, в тому числі збільшує рух цукру в плодоносних частинах рослин.
Марганець бере участь у використанні енергії, переміщенні фотосинтетических електронів, метаболізмі азоту і ауксину.
Цинк необхідний для синтезу ауксину, генетичної експресії, цілісності клітинної мембрани, трансферу енергії.
Молібден – кофактор для ферментів, які беруть участь в біосинтезі ауксина і АБК; має антиоксидантні властивості.
Кобальт знижує вироблення етилену за допомогою запобігання зв’язування необхідних компонентів в биосинтетические ферменти етилену.
Цеовіт Антистрес – забезпечуючи базовим харчуванням, додатковою енергією, керуючи фитогормонами, і балансом потреб рослин на всіх етапах розвитку разом з іншими комплексами Цеовіт, відкриває можливості отримання генетично запланованого врожаю.
Використання Цеовіт Антистрес разом з іншими комплексами Цеовіт, відповідно до потреб кожної з фаз розвитку, забезпечує рослини збалансованим харчуванням макро- і мікроелементами, регулює співвідношення фітогормонів, прискорює розвиток рослин, запобігає вплив абіотичних і біотичних стресів, вперше відкриває можливості
розкриття генетичного потенціалу рослин і отримання максимально можливих врожаїв.
Головною метою впровадження комплексів Цеовіт є досягнення агрономічної стійкості – забезпечення високих врожаїв в несприятливих зовнішніх умовах завдяки таким факторам:
Майже всі рослини відповідають на дію будь-якого стресора активізацією окремих груп генів і синтезу ними захисних білків, наприклад, підвищення температури викликає синтез білків, які захищають від теплового шоку.