Калькулятор прибутку
uk
+38 (098) 555-70-19
+38 (066) 555-70-16
Замовити зворотній дзвінок
Главная > Блог > Жива мульча дає більше прибутку

Жива мульча дає більше прибутку

Жива мульча – це система, яку фермери можуть використовувати для отримання прибутку і поліпшення якості грунту. Такий вид мульчі прекрасно функціонує на будь-який фермі або в саду. І хоча застосовувати живу мульчу почали недавно, вчені з Університету Джорджії (США) роблять цю систему більш ефективною і стійкою.

Жива мульча – це багаторічні почвопокривні рослини, які висаджуються між рядами основних культур. У своїй роботі дослідники використовували білий конюшина, який посадили між рядами кукурудзи. Білий конюшина – це рід рослин сімейства Бобові. У коренях цієї рослини містяться бактерії, здатні затримувати азот, укладений в повітрі. Клевер сприяє накопиченню азоту в ґрунті. Ідея полягає в тому, що під час кожного сезону посадки, фермери видаляють частину конюшини і висаджують в цьому місці основну культуру. Поки кукурудза росте, між її рядами знаходиться конюшина, який виступає в якості живої мульчі.

В ідеалі, після того, як кукурудза зібрана, конюшина «вступає у володіння» над усім полем, і цикл починається знову в наступний вегетаційний період, коли фермер видаляє окремі ділянки конюшини для вирощування кукурудзи. Хоча цей процес не є досконалим, і часто жива мульча не може повністю відновитися, вчені з Університету Джорджії працюють над тим, щоб змінити це.

Дослідники в основному розглядали дві різні змінні: наскільки широка смуга конюшини розпорошуватися гербіцидом, а потім, наскільки широкими необхідно зробити ряди кукурудзи. Виявилося, що ідеальна ширина смуги для розпилення гербіцидом – 20 см, а ідеальна ширина рядів кукурудзи становила 90 см.

«Вся ідея полягає в пошуку балансу між тим, щоб конюшина зміг відновитися, не дозволяючи йому конкурувати з кукурудзою, і вирощувати достатню кількість даної зернової культури для отримання прибутку. У більш широких рядах більше світла потрапляє на кукурудзу, ніж на конюшину. Якщо розпорошити занадто багато гербіциду на конюшину, він не зможе вчасно відновитися. А якщо занадто мало – конюшина може витіснити кукурудзу », – пояснив провідний дослідник, Ніколас Хілл.

Правильне балансування між усіма аспектами може бути корисно і вигідно і для покривних культур, і для врожаю кукурудзи, і для фермера. Якщо умови розподілу відстані між рослинами дотримані ідеально, затінення кукурудзою конюшини контролює вивільнення поживних речовин. Клевер реагує на тінь, відкидаючи листя на грунт. Листя, в свою чергу, розкладаються, поставляючи живильні речовини в грунт, і їх може використовувати кукурудза. Хілл називає цей процес капсулою добрива з тимчасовим вивільненням. Це означає, що фермери застосовують меншу кількість добрив.

Наукові співробітники виявили, що під час застосування живої мульчі, врожаю кукурудзи виходить трохи менше, ніж при традиційних методах вирощування. Однак економія переважує більш низьку продуктивність. Дослідники заявили, що використовували на 75-80% менше гербіциду в поле завдяки конюшини, конкуруючому з бур’янами, і менше азотних добрив через поживних речовин, які кукурудза отримує від рослин сімейства бобові. Таким чином, фермер може заробити більше грошей.

0 / 5
Напишіть нам
чекайте...
Коментарі
Top
Навігація
Зв'язок

+38 (099) 256-96-89
+38 (098) 547-78-00